Moje Wakacje - blog turystyczny

Zachodniopomorskie dla aktywnych

Nie wszyscy odwiedzający województwo zachodniopomorskie są zwolennikami błogiego lenistwa na nadmorskiej plaży. Dlatego też organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, nawet w najmniejszych miejscowościach znajdziemy możliwość aktywnego wypoczynku. I nie chodzi tylko o aktywność związaną z kąpielami na prześlicznych nadmorskich plażach lub krystalicznie czystych jeziorach.

Dla miłośników pieszych wędrówek

W każdym nadmorskim mieście i miasteczku znajdziemy przepiękne trasy spacerowe, głównie skupione wokół nadmorskich promenad. Aktywni na pewno zachwycenie będą jednak dłuższymi trasami. Najpiękniejsze, 30 kilometrowe prowadzą z Międzyzdrojów do Wolińskiego Parku narodowego. Piękne trasy piesze prowadzą także z Koszalina min. do Bonina. Bardziej zaawansowani mogą wybrać jedną z wielu tras tematycznych min. Szlak Latarni Morskich, Templariuszy, Cystersów czy też Szlak Solny.

Amatorzy dwóch kółek

W województwie zachodniopomorskim nie zapomniano o rowerzystach. W każdym nadmorskim mieście wyznaczone są piękne trasy rowerowe wytyczone przez miejsca, które są dla ich mieszkańców ważne. Rowerem możemy udać się na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego. Przepiękna, prawie 70 kilometrowa trasa wiedzie także przez Drawieński Park Narodowy. Ekstremalnie możemy także wybrać się na prawie 250 kilometrową trasę R 10 ze Świnoujścia do Jarosławca lub skorzystać z krótszych odcinków tej nadmorskiej trasy.

Miłośnicy latania

Lot nad morskim wybrzeżem – co może być bardziej niezapomnianym przeżyciem z pobytu nad Bałtykiem? Niemal w każdej z większych miejscowości możemy skorzystać z przelotów spadochronem ciągniętym za motorówką. Możliwość lotów paralotnią z instruktorem jest jednak o wiele większym przeżyciem. Centrum tego sportu znajduje się na wyspie Wolin, gdzie z góry Gosań startuje mnóstwo paralotniarzy. Na wycieczkę samolotem lub szybowcem można wybrać się z Dąbia pod Szczecinem lub Zegrza Pomorskiego obok Koszalina.

Źródło fotografii: pixabay.com i pexels.com

StartArtykułyMapa strony