Moje Wakacje - blog turystyczny

Wypoczynek na Podhalu

Piętnaście gmin Podhala przez cały rok zaprasza chętnych do odwiedzenia tego niesamowitego regionu. Najbardziej popularne wśród turystów to oczywiście Zakopane, Rabka, Czorsztyn i Bukowina. Także mniejsze gminy chętnie zapraszają turystów zimą oferując niewyczerpalne możliwości uprawiania sportów zimowych, a także przez cały rok kusząc przepięknymi trasami wędrówek pieszych czy też rowerowych.

Zakopane

Zakopane zwane często zimową stolicą Polski przyciąga przede wszystkim bogatą infrastrukturą turystyczną. Dlatego też najczęściej jest bazą wypadową zarówno dla narciarzy jak i piechurów oraz wspinaczy górskich. Każdy, dzięki mediom zna główny deptak Zakopanego Krupówki na którym toczy się życie wieczorno – nocne gości. Bardzo spokojnie i bez wysiłku cała rodzina pieszo z Krupówek wejdzie na Gubałówkę skąd możemy zobaczyć nie tylko panoramę miasta ale także całych Tatr. Bardziej wytrwali mogą pokusić się o zdobycie Kasprowego Wierchu lub wjechać na ten prawie dwutysięcznik kolejką linową. Spacerem udamy się do doliny Kościeliskiej natomiast obowiązkowo musimy zobaczyć Morskie Oko.

Bukowina

Bukowina i Białka sąsiadujące z Zakopanem przyciągają przede wszystkim niesamowitymi kompleksami basenów termalnych, z których możemy korzystać bezpośrednio po zabawie na świetnie przygotowanych stokach narciarskich. Dodatkowym atutem są niższe ceny i brak tłumów.

Rabka

Jeżeli pragniemy wypoczynku w spokojnej miejscowości i zdobywanie stosunkowo niewielkich szczytów to Rabka jest właśnie takim miejscem. Jako miasteczko uzdrowiskowe w samym centrum znajdziemy min. tężnie solankowe. Warto w Rabce zajrzeć do drewnianych Kościołów św. Marii Magdaleny i Świętego Krzyża. Z Rabki prowadzą przepiękne szlaki dla całych rodzin min. na Piątkową Górę. Bardziej wytrawnym piechurom dedykowane są wycieczki na Turbacz lub Stare Wierchy.

Czorsztyn

Czorsztyn zwany stolicą Pienin przyciąga turystów przede wszystkim Jeziorem Czorsztyńskim z zaporą w Niedzicy. Jezioro stanowi wspaniałą atrakcję dla miłośników żeglarstwa. Koniecznie musimy zobaczyć Zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. Piechurom nie zabraknie przepięknych tras pasmem Lubania oraz w Pieninach.

Źródło fotografii: pixabay.com i pexels.com

StartArtykułyMapa strony